0 312 222 12 90 (Pbx) 0 312 222 12 99 0 312 222 11 42 ankara@turcev.org.tr

Haberler Green Key'in Ödüllü Tesisler İçin Destek Mesajı

Sevgili okuyucular,
 
Dünya bugünlerde COVID-19'un kontrolündedir ve turizm şüphesiz pandemi tarafından en çok etkilenen endüstrilerden biridir. Green Key, etkilenen tüm kuruluşlarla güçlü bir empati hissediyor ve ağını en iyi uygulamaları, ilhamları ve umudu paylaşmak için kullanmak istiyor.
Sadece birkaç hafta önce, kimse tüm seyahat endüstrisinin duraklatılmasının mümkün olacağını düşünmezdi. Yine de, kendimizi bir tatilin, bir iş gezisinin, hatta arkadaş ve aileye yapılan ziyaretin elde edilemez bir şey haline geldiği bu gerçeküstü durumda buluyoruz. #Stayathome gezginlerinin çoğu, uzun zamandır devam eden seyahatlerini iptal ederken ve bir sonraki tatilleri için bir gün gelecek hayallerini kururken, turizm işletmeleri konukları tekrar karşılayana kadar hayatta kalmak için savaşıyorlar.
Green Key olarak ödüllendirilmiş kuruluşlarımızın çoğunun da mücadele ettiğini biliyoruz ve sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarının şu anda mümkün olmadığını veya en yüksek öncelik olmadığını anlıyoruz. Bununla birlikte, iklim değişikliği, kirlilik ve biyolojik çeşitlilik kaybı gibi sorunlar pandemi sırasında bir ara vermiyor ve işe geri döndüğümüzde her zamankinden daha alakalı olacaklar.
Bu nedenle, ödül vermiş kuruluşlarımızı Green Key Programı’nda kalmaya teşvik etmek için, kriz sırasında ödülünüzü korumak ve aynı zamanda en yüksek sürdürülebilirlik standartlarını sağlamak için bir eylem planı hazırladık. Ödüllü bir kuruluşsanız ve bunun mevcut Green Key ödülü için ne anlama geldiğini bilmek istiyorsanız, lütfen Ulusal Koordinatörünüze veya Uluslararası Green Key Koordinatörlüğü’ne başvurun.
Ayrıca, Green Key International kriz sırasında ve sonrasında işinizi nasıl sürdürebileceğinize dair bazı ipuçları topladı. Bilgi grafiğini buradan indirebilirsiniz: COVID-19 ipuçları.
Ayrıca, Uluslararası Green Key Koordinatörlüğü, ağımızdaki en iyi uygulamaları ve büyük dayanışma hikayelerini paylaşmak için #GreenKeyCares kampanyasını başlattı. Kendilerine meydan okuyor olsalar da, pek çok işletmenin hala umutlarını yaydığını ve yerel topluluklarını desteklediğini görmek bizi çok etkiledi.
Anlatacak benzer bir hikayeniz varsa veya paylaşmak istediğiniz diğer turizm işletmeleri için yararlı ipuçlarınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya #GreenKeyCares hashtagimizi sosyal medyada kullanın.
Bu zor zamanlarda birbirinizi desteklemek için Green Key ağının gücünü kullanalım.
 
Dikkatli ve güvende olun,
 
Yeşil Anahtar Ulusal ve Uluslararası Ekibi