0 312 222 12 90 (Pbx) 0 312 222 12 99 0 312 222 11 42 ankara@turcev.org.tr

Yeşil Anahtar Başvuru Süreci

BAŞVURU SÜRECİ
Yeşil Anahtar Ödülü başvuru süreci üç bölümden oluşur:
1. Online Başvuru Formunun doldurulması,başvuru evraklarının gönderilmesi
2. Ön denetimlerin yapılması
3. Başvuruların ulusal jüri tarafından değerlendirilmesi
 
 
( 2022 Başvuruları için imzalanan anlaşma metni TÜRÇEV Genel merkeze; Mutlukent Mahallesi 2026. Sokak No:3 Beysukent Çankaya/Ankara adresine iletilecektir.)
 
 

Genel Başvuru Süreci

 

- Tesis  Ulusal Yeşil Anahtar Koordinasyonu  ile iletişime geçer.

- Tesis doldurulmuş başvuru formunu (ek belgeler dahil)  Ulusal Yeşil Anahtar Koordinasyonuna gönderir ve katılım payı ücretlerini öder. (Aralık 2021- Şubat 2022)

- Tesis, denetçi tarafından yerinde ziyaret edilir.

- Başvuru ve denetim raporu, Ulusal jüri veya bağımsız denetçiye ödülün verilmesi kararı ile ilgili sunulur. (Mart 2022, ara dönemde başvuru olursa Haziran 2022)

- Onaylandığı takdirde,  Ulusal Yeşil Anahtar Koordinasyonu tarafından ödüllü tesise plaketi,sertifikası,bayrağı, masa bayrağı iletilir.

- Yeşil Anahtar Ödülü 12 ay boyunca geçerlidir ve yıllık olarak yenilenmelidir.

 
1.Başvuru belgeleri
İlk başvuru sürecinde, başvuru sahibi tesis online başvuru formunu ve gerekli tüm belgeleri Yeşil Anahtar Ulusal Koordinasyonuna gönderir.
Başvuru yenilemek için , başvuru sahibi tesis başvuru dosyalarında  güncelleme olan belgeleri Yeşil Anahtar Koordinasyonuna gönderir.
 
2. Denetimler
Başvuran tesislere eğer ilk başvuruları ise 1 ön denetim 1 sezon denetimi olmak üzere 2 denetim yapılır. Başvuru yenileme yapan tesisler için 2 yılda bir denetim yapılır. Bunun yanında   her yıl doküman değerlendirmesi yapılır.
 
3. Karar verme
Ulusal Yeşil Anahtar Koordinasyonu olan ülkelerde ödüllere Ulusal jüri veya bağımsız denetçiler karar verir.  
Yerinde yapılan denetimler ile takip eden yıllarda ödül yılı bitmeden önce, ödüllendirilen tesis başvuru dosyalarında güncel olan belgeleri gönderir, katılım payını öder ve yerinde bir denetim alır. Başvuru dosyaları ve denetim raporu karar için jüriye veya bağımsız bir denetçiye sunulur.