0 312 222 12 90 (Pbx) 0 312 222 12 99 0 312 222 11 42 ankara@turcev.org.tr

Haberler Tek Kullanımlık Plastikler ve Deniz Çöplerine İlişkin Yol Haritası Çalıştayı

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı olarak Tek Kullanımlık Plastikler ve Deniz Çöplerine İlişkin Yol Haritası Çalıştayı’na katıldık.

                                                           

“Türkiye'nin Döngüsel Ekonomiye Geçiş Potansiyelinin Değerlendirilmesi için Teknik Destek Projesi (DEEP Projesi)” kapsamında, döngüsel ekonomi konseptinin daha geniş hedef gruplara tanıtılması ve döngüsel ekonomi alanındaki en iyi uygulamaların paylaşılması amacıyla 6-8 Mart 2024 tarihinde İstanbul’da “Tek Kullanımlık Plastikler ve Deniz Çöplerine ilişkin Yol Haritası Çalıştayı” düzenlendi.

                                                           

Çalıştaya; Bakanlıklar, Kamu Kuruluşları, Sektör Temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşlarından oluşan 100’e yakın temsilci katıldı.

                    

Çalıştay, Tek Kullanımlık Plastikler, Deniz Çöpleri ve Mikroplastikler olmak üzere 3 ana başlık altında gerçekleştirildi. 3 gün süren çalıştayın her gününde farklı bir konu ele alındı. İlk yarıda ulusal ve uluslararası uzmanlar ve temsilciler tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Her günün sonunda ikinci yarıda ise çalışma grubu oturumlarında farklı kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşan 10’ar kişilik homojen ekipler yol haritası ve planlama çalışmaları yaparak sunumlar gerçekleştirdi.