0 312 222 12 90 (Pbx) 0 312 222 12 99 0 312 222 11 42 ankara@turcev.org.tr

Eko-Okullar Nasıl Eko-Okul Oluruz?

Gelecek nesillerimizin çevre bilinci kazanması ve sahip olduğu bilgileri davranış haline getirmesi konusunda duyarlı olan ve bir şeyler yapmak isteyen tüm okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve ortaokullar Eko-Okullar Programı’nda çalışmak için başvuruda bulunabilmektedir.
 
Eko-Okullar Programı üyeliği için;
 
1) Ağustos, Eylül, Ekim Ayları'nda www.ekookullar.org.tr adresli internet sayfamızın sağ üst köşesinde bulunan "Giriş Yap / Üye Ol" kısmı kullanılarak online müracaat formunun doldurulup gönderilmesi (6 Ekim son tarihtir),
2) Yıllık Katılım Payı'nın (1.400 TL) Vakfımızın hesap numarasına yatırılması (6 Ekim son tarihtir),  
Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Hesap Bilgileri
TÜRÇEV İktisadi İşletmesi
AKBANK Tandoğan Şubesi
IBAN TL          :        TR56 0004 6003 9588 8000 2070 41
 
 
Not: Katkı payı her yıl kayıt yenileme döneminde okul tarafından yeniden yatırılıp okul profiline yüklenir.
 
3) Katılım Payı dekontunun www.ekookullar.org.tr adresine üye girişi yapılarak ilgili alana yüklenmesi (pdf, jpeg) gerekmektedir (6 Ekim son tarihtir).
Kaydınızın tamamlanmasının ardından kitapçıklarımız ve makbuzunuz okulunuza gönderilecektir.
Yeni kayıt olan okullarımızdan beklenen ilk iki yıl boyunca "Çöp-Atık/Geri Dönüşüm" konusunu ağırlıklı olarak çalışmalarıdır. Bu kapsamda, sene başında okul tarafından "Çöp-Atık/Geri Dönüşüm" konulu bir eylem planı hazırlanır ve www.ekookullar.org.tr adresinde yer alan okul online üyelik sayfasındaki "Eylem Planı" bölümüne yüklenir. Dönem içerisinde eylem planına paralel olarak gerçekleştirilen çalışmalar I. dönem sonu ve II. dönem sonu raporu olarak belirlenen tarihlerde yine okul online üyelik sayfasında yer alan "Dönem Sonu Raporu" bölümlerine okul tarafından yüklenir. 
Herhangi bir sorunuz olduğunda lütfen e-posta veya telefon yolu ile bizlere ulaşınız.